6 niedziela wielkanocna

05. 05. 2024 r.

1.Wciąż trwamy przeżywając tajemnicę paschalną. Równocześnie przeżywamy maj i nabożeństwa majowe. W Jurkowie rano o 6.30. Po południu o godz. 17.30. Msza św. nabożeństwo majowe. W tym tygodniu Msza św. i nabożeństwo majowe w kaplicy w Wilczycach o godz. 18.30. Zachęcamy do modlitwy przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych oraz w naszych domach. Szczególnie zachęcamy do udziału dzieci i młodzież. Za tydzień Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W piątek rozpoczęcie Nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. W najbliższych dniach pamiętajmy o maturzystach, którzy podejmują trud egzaminów. W tym tygodniu będziemy przeżywali dni modlitw o urodzaje – dawne Dni Krzyżowe. Tradycyjnie w naszej parafii odbędą się procesje z modlitwą o urodzaje. W poniedziałek procesja z oś. Zawady, wtorek z oś. Nowego i środę z oś. Śliwówka. Gromadzimy się o 17.00. po krótkiej modlitwie udamy się do kościoła. Zapraszamy do licznego udziału.

2.W najbliższą niedzielę uroczystość Pierwszej Komunii, podczas Mszy św. o godz. 11.00. W związku z tym dodatkowa Msza św. w Jurkowie o godz. 9.30. Przez cały tydzień będą spotkania przygotowujące do tej uroczystości. Zapraszamy dzieci w raz rodzicami na godz. 17.30. Spowiedź św. dla dzieci, rodziców, chrzestnych w sobotę od godz. 9.00. Po południu od godz. 16.30. dla wszystkich. Tradycyjnie prosimy o przygotowanie obejścia kościoła przed Pierwszą Komunią Świętą rodziców klas drugich.

3.Wyrazy szczerego uznania i podziękowania za ofiary indywidualne w ostatnim tygodniu. W najbliższą niedzielę w II miesiąca składka będzie przeznaczona na prace, które prowadzimy w parafii. Obecnie przy kaplicy w Wilczycach prowadzimy dalsze upiększenie obejścia kaplicy. Po Mszy św. o godz. 9.30. zmiana tajemnic różańcowych.

4.W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

-w poniedziałek, Świętych Filipa i Jakuba, Apostołów.

-w środę, Uroczystość św. Stanisława, bpa i męcz., Głównego Patrona Polski i naszej diecezji.

Wszystkim solenizantom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

Tradycyjnie w kaplicy św. Stanisława w osiedlu Siciarze w Jurkowie o godz. 19.30. będzie Msza św. połączona z nabożeństwem majowym w intencji mieszkańców tego osiedla.

5.Serdecznie podziękowanie dla wszystkich, którzy uczestniczyli i zorganizowali majówkę na Ćwilinie. Dziękuje Wójtowi Gminy Dobra – Panu Benedyktowi Węgrzynowi za pomoc w zorganizowaniu poczęstunku, Stowarzyszeniu „Spod Ćwilina”, Rycerzom Św. Jana Pawła II, Paniom, które służyły w kuchni polowej, OSP Jurków, Zespołowi Jurkowianie oraz Spod Ćwilina a wszystkim za obecność i świadectwo wiary. Bóg zapłać.

6. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła Śp. Helena Gąsior z Jurkowa osiedla Krawce. Jej pogrzeb we wtorek o godz. 14.00. o 13.30. wyprowadzenie z kaplicy cmentarnej . Różaniec w kaplicy o 19.00. Polecajmy Jej nieśmiertelną duszę miłosierdziu Bożemu.

7. Dyrektor ZPO w Jurkowie zaprasza rodziców 9 maja w czwartek na godz. 16.00. na spotkanie z wychowawcami klas.

8. Doradztwo rolnicze we wtorek od 9.00. do 11.00. będzie wypełniać wnioski obszarowe w świetlicy parafialnej.

9. Do chorych udamy się tradycyjnie w piątek i sobotę.